השקעות וייזום נדל”ן בינלאומי

השקעות וייזום נדל”ן בינלאומי

משרד עורכי הדין בן-נר ושות’ עוסק מאז שנת 2008 בהשקעות וייזום נדל”ן בינלאומי.

תמיד ההחלטה להשקיע בנדל”ן בחו”ל, “מעבר לים”, אינה פשוטה לעומת האלטרנטיבה להשקיע בנדל”ן בישראל “קרוב לבית”. החיפוש אחר השקעות נדל”ן בחו”ל נובע מהצורך בחיפוש אחר תשואה גבוהה יותר ברמת סיכון הנחזית או נחשבת, נמוכה לעומת השקעה במניות וני”ע אחרים בבורסה.

השקעות בנדל”ן בינלאומי במשך שנים רבות, עד להגעת האינטרנט, לא היו נגישות לציבור הרחב. ביצוע השקעות בייזום פרויקטים בחו”ל, ברכישת קרקעות, דירות, בניינים ומלונות בחו”ל, הייתה נחלתן של חברות הנדל”ן הרב-לאומיות בלבד, אלו שכולם קוראים על רכישותיהן במדור “השקעות נדל”ן בחו”ל” בעיתונות הכלכלית הכתובה.

היום אפשר לאמר בבטחה, כי המשקיעים הישראלים פרצו את תקרת הזכוכית של עולם השקעות הנדל”ן בחו”ל. הציבור בישראל פתוח לשמוע על השקעות אלו, הוא מתעניין ומעורב בהשקעות נדל”ן בחו”ל. התעניינות הציבור והנגישות על גבי האינטרנט, סללו את דרכן של חברות ישראליות רבות לעסוק ביזמות בנדל”ן בחו”ל, ואלו הציעו לציבור המשקיעים “מכל הבא ליד”.

אפשרויות ההשקעה לישראלים בנדל”ן בחו”ל הן רבות ומגוונת. על קצה הקרחון, החל מרכישת קרקעות ג’ונגל בסמיכות לחופים אקזוטיים בקוסטה ריקה או פנמה ו/או רכישת שדות חקלאיים בברזיל למטרת גידולים חקלאיים, רכישת חוף באי בתאילנד להקמת מלון, וכלה ברכישת דירה עם נוף לים בסאות’ ביץ’ מיאמי פלורידה, ארה”ב או דירת סטודיו מגניבה, בסמיכות לתחנת המטרו במיטה (Mitte) של העיר ברלין בגרמניה; האפשרויות בלתי נגמרות.

עורכי הדין מתמחים בעריכת חוזים וליווי עסקאות נדל”ן “מעבר לים” בהם מעורבים משקיעים מישראל.

המשרד ליווה משקיעים ויזמים ברכישת נכסים במדינות שונות בארה”ב מראשית משבר הסאב-פריים בארה”ב בשנת 2008 ועד היום.

השוק האמריקאי בכלל ושוק הנדל”ן בפרט צלל לסחרור כלכלי, והמשק האמריקאי חווה משבר כלכלי עמוק וחמור בדומה אולי רק לתקופת השפל הגדול בשנות ה-20 וה-30 של המאה הקודמת. בעקבות המשבר נוצרו באותה תקופה הזדמנויות השקעה במזומן בנכסים שהיו בידי הבנקים או בעלי חוב ומלווים אחרים. נכסים רבים עוקלו או נזנחו על ידי הבעלים. נוצר מצב אבסורדי שבידי הבנקים היו אלפי נכסים, ללא שהייתה להם יכולת ניהול ותפעול. הבנקים מכרו “חבילות” של דירות (“Portfolio”) לכל המרבה במחיר. התנאי היה או יותר נכון לאמור המשחק היה מזומן (“Cash”).

 עוד על השקעות וייזום נדל”ן בארה”ב (לינק לעמוד חדש)

המשרד ליווה משקיעים ויזמים ברכישת נכסים בעיר ברצלונה בחל משנת 2015 מעורב בכמה וכמה פרויקטים של נדל”ן בעיר ברצלונה. העיר ברצלונה מציעה מגוון הזדמנויות נדל”ן למשקיעים, החל מרכישת דירות להשקעה לשיפוץ ומכירה או השכרה וכלה ברכישת בניינים לשיפוץ והשבחה. החל משנת 2018-2019 החלה התעניינות חוזרת וכדאיות בהשקעות לייזום בניה חדשה.

החל משנת 2015 המשרד מעורב בכמה וכמה פרויקטים של נדל”ן ומלווה משקיעים ויזמים ברכישת נכסים בעיר ברצלונה, בספרד.

 עוד על השקעות וייזום נדל”ן בספרד

החל משנת 2016 המשרד מעורב בכמה וכמה פרויקטים של נדל”ן ומלווה משקיעים ויזמים ברכישת נכסים בעיר בודפשט, בהונגריה.

לפי כל הבדיקות שבוצעו על ידנו הכלכלה ההונגרית חזקה ויציבה ומציגה צמיחה קבועה במשך שנים. המדינה חברה באיחוד האירופי, אך שומרת עדיין על עצמאות המטבע המקומי Huf (“פורינט הונגרי”). רואים באופן עקבי התחזקות בצריכה הפרטית ועליה בייצוא ושיעור אבטלה שממשיך במגמת ירידה.

מגזר הבנייה למגורים אשר חווה קשיים בשנים עבר, לאור קשיים של נוטליי משכנתאות לעמוד בתשלומי החזר הראה סימני התאוששות בעיקר בזכות מאמצי ממשלה רבים. הורדת מע”מ על מכר דירות חדשות, מתן מענקים והטבות לרוכשי דירה ראשונה וסבסוד משכנתאות.

המשרד מעורב בכמה וכמה פרויקטים ביזמות למגורים בעיר בודפשט הונגריה.

 עוד על השקעות וייזום נדל”ן בהונגריה

 

השקעות נדל”ן בחו”ל הן השקעות בסיכון גבוהה אם לא מבצעים אותן נכון. קיימים סיכונים רבים נוספים, מעבר לסיכון הקיים ממילא בהשקעות וייזום בנדל”ן כגון; פערי שפה, פערי מיידע, חשיפה לשערי מטבע, היעדר נוכחות פיזית במדינת ההשקעה, היעדר שליטה ועוד.

משרדנו מתמחה בביצוע השקעות בנדל”ן בחו”ל בדרך הנכונה והחכמה, עם ליווי משפטי ומקצועי נכון. למשרדנו מעבר לקשרים עם יזמים ומשקיעים רבים, רשת קשרים עם יועצים משפטיים ויועצים מקצועיים אחרים בערים רבות באירופה, בארה”ב, באמירויות ובמזרח הרחוק.

לקביעת פגישה

בן נר ושות’, משרד עורכי-דין

מגדל המוזיאון (קומה 9), רחוב ברקוביץ’ 4 תל-אביב, 6423806
טלפון: 03-6099166, פקס: 03-6093710
דוא”ל:  info@benner.co.il

One Comment

השאירו תגובה